Już za parę dni , za dni parę…

Już za parę dni , za dni parę…

W środowe  popołudnie 14 czerwca br. o godz. 16.00 nowo wyświęcony michalita ks. Maksymilian Wójtowicz odprawił prymicyjną Mszę Świętą w naszym domu. Ta uroczystość była połączona z piknikiem z okazji zakończenia roku szkolnego naszych podopiecznych.

W kaplicy naszego domu Ks. dyrektor Piotr Prokopowicz powitał wszystkich zgromadzonych gości: Księdza Prymicjanta Maksymiliana Wójtowicza, Panią Faustynę Stachowicz i Panią Annę Szymską z PCPRu w Wieliczce, wszystkich pracowników Domu Dziecka i naszych podopiecznych wraz z rodzicami.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Maksymilian skierował kilka słów do wychowanków. Przytoczył przykład piłkarza bundesligi, który również wychowywał się w Domu Dziecka, a dzięki zauważanemu talentowi przez innych i swojej ciężkiej pracy, dzisiaj jest czołowym piłkarzem Borussia Dortmund.

Eucharystię zakończyło udzielone przez ks. neoprezbitera uroczyste błogosławieństwo z nałożeniem rąk.

Kolejnym punktem uroczystości był piknik z okazji zakończenia roku szkolnego, który już po raz kolejny miał miejsce w „Folwarku Zalesie” w miejscowości Grajów.

Radość z zakończenia roku szkolnego chłopcy wyrazili wspólną zabawą i tańcem. Pysznych przekąsek z grilla mógł spróbować każdy. Ponieważ pogoda nam dopisała chłopcy, w przerwach tanecznych mogli pograć w piłkę siatkową (kadra kontra podopieczni), jak również wziąć udział w zabawach grupowych (przeciąganie liny, wyścigi w workach). Ciekawym punktem imprezy był również pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez naszego wychowanka Krystiana Gargasa, który udziela się jako wolontariusz w Ochotniczej Grupie Medycznej w Wieliczce.

Wszyscy chłopcy z radością wkroczyli w ulubiony dla nich okres roku kalendarzowego – WAKACJE!