Msza Święta prymicyjna ks. Kazimierza Szydło połączona z zakończeniem roku szkolnego 2015/ 2016 w Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Pawlikowicach.

Msza Święta prymicyjna ks. Kazimierza Szydło  połączona z zakończeniem roku szkolnego 2015/ 2016 w Domu Dziecka „Moja Rodzina”  w Pawlikowicach.

W czwartkowe popołudnie 23 czerwca br. o godz. 15.00 nowo wyświęcony michalita ks. Kazimierz Szydło odprawił prymicyjną Mszę świętą w Domu Dziecka „Moja Rodzina” w Pawlikowicach. Przed kilku laty ks. Kazimierz, jako kleryk, odbywał w naszej placówce praktykę wychowawczą. Ta uroczystość była połączona z Piknikiem z okazji zakończenia roku szkolnego naszych podopiecznych.

Ks. dyrektor Bogdan Węgrzyn na wstępie powitał wszystkich zgromadzonych gości: Księdza Prymicjanta Kazimierza Szydło, przybyłego z Księdzem Kazimierzem – Księdza Grzegorza Flisa (również Neoprezbitera, który pochodzi z Parafii w Stalowej Woli, gdzie kiedyś pracował Ksiądz Dyrektor Bogdan Węgrzyn), Kleryków: Maksymiliana Wójtowicza, Patryka Łapę, sędzię Henrykę Budyńską, sędzię Małgorzatę Święch, sr Ksenię, pracowników PCPRu w Wieliczce, wszystkich pracowników Domu Dziecka i naszych podopiecznych wraz z rodzicami.

Księdza Prymicjanta w imieniu wszystkich wychowanków i pracowników Domu Dziecka powitał i złożył serdeczne życzenia – Krystian Gargas i Krzysztof Kusiak.

Po życzeniach rozpoczęła się Msza święta. Na jej wstępie ks. Kazimierz życzył wszystkim chłopcom: „by zawsze żyli wśród ludzi i dla ludzi…to sens życia każdego z nas.” Na zakończenie Eucharystii ks. neoprezbiter udzielił wszystkim zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

Kolejnym punktem uroczystości był piknik z okazji zakończenia roku szkolnego, który już po raz kolejny miał miejsce w „Folwarku Zalesie” w miejscowości Grajów.

Wszyscy chłopcy z radością wkroczyli w ulubiony dla nich okres roku kalendarzowego – WAKACJE!. Tą radość uczcili wspólną zabawą i tańcem. Pysznych przekąsek z grilla mógł spróbować każdy. Ponieważ pogoda nam dopisała chłopcy, w przerwach tanecznych mogli pograć w piłkę nożną, jak również pospacerować po pięknych terenach Folwarku.

Podczas Pikniku również została wręczona nagroda za najlepsze wyniki w nauce. W tym roku nagrodę otrzymał Michał Cedro. Rower górski został ufundowany przez Fundację „Lepsza Droga Życia”.

Po zakończonej zabawie Ksiądz Dyrektor Bogdan Węgrzyn podziękował Gospodarzom za gościnę i pomoc przy zorganizowaniu Pikniku, Klerykowi Maksymilianowi Wójtowiczowi podziękował za oprawę muzyczną podczas Eucharystii i całego Pikniku, Klerykowi Patrykowi Łapie za asystę przy Ołtarzu oraz wszystkim zgromadzonym gościom za ich obecność.

Patrycja Zagórska